Истории от Варела



Истории от Варела е балада за клошарите. Така де, със същият успех това можеше да е балада и за български писатели. Всеки, който е бил на премиера на Сборник, знае за какво говоря - окъсаните якенца, чорлавите коси, плешивите темета и впиянчените погледи. 

Един от тези автори, веднъж пристигна на премиера с шалче на любим футболен отбор, друг представи творбата си облечен по потник, трети дойде на премира на книгата си с карирана риза, шапка с перо и сандали. Може да се каже, че съм се нагледал на какво ли не. 

С годините имаме малък ъпгрейд от гледна точка на това къде се състои премиерата, вече събранията са в галерии и клубове за бордови игри, докато преди тези събития се случваха в опърпаното кино Влайкова или някоя сатанинска смръдлива дупка като Черната Ложа. И ако мислите, че това са преувеличени истории, то аз имам снимковият материал да го докажа!!!

Но понеже, не е коректно да се разпространяват снимки на хора без разрешение, то аз мога да продължа да развивам тезата си само на ниво заглавие на глави на книгата на Делянко Маринов. Например 4та глава "Братята от Канала" спокойно може да се превърне в "Братята от Трамвая"; За неразбраните, става дума за фен който се подмокрил от кеф когато срещнал тандемът Блонд и Уейн в трамвая. Апропо, нещо което е невъзможно поради две причини. Първата е, че Българските Автори нямат реални фенове, а втората е, че Уейн не е излизал от дома си в последните десетилетия. И ако сте объркани, то ще го кажа в прав текст - и двамата се обличат като бездомници, за това и сравнението. 


Глава 5 се казва "Уроците от Улицата", но тя спокойно може да бъде кръстена "Уроците от Печатницата"... И о не, някак си пак завиваме към Уейн и Книгите Игри и мисля да спра до тук. Въобще, БГ, авторите имат за вземат много, много уроци от това какво поведение имат в социалните мрежи, как да се обличат, и най-вече как да пишат. Но за това все пак се изискват някакви печалби.

Всъщност, като се замисля, Българските Автори печелят от творбите си по-малко пари отколкото един клошар изкарва в просене за няколко дни. Това напълно доказва теорията ми и потвърждава мнението ми, че книгата "Истории от варела" е една прекрасна алегория за Българската литература. Чието място именно там - на варела.  

Коментари

Публикуване на коментар

Популярни публикации от този блог

Книжен Задник презареждане!

Да надбягаш Съдбата, Хроники на Седемте Тъпни

Майстори на Меча 2в1